משפט

פס"ד: הנתבע ישלם סך של 90,000 ש"ח בגין הפרת זכויות יוצרים של בנק ישראל

מטבע של 5 שקל
צילום: פופ3

כזכור, במאי אשתקד הגישה פרקליטות מחוז דרום (אזרחי), בשם בנק ישראל, תביעה לבית המשפט המחוזי בב"ש נגד אליהו במברון, אשר זייף לאורך תקופה, בכמויות מסחריות, מטבעות של 5 ₪, בשווי של אלפי שקלים. כתב התביעה הוגש בהמשך להרשעת הנתבע על סמך הודאתו בהליך פלילי בביצוע עבירות של זיוף מטבע פשוטה. הנתבע רכש מכונות ובמפעל שהקים לצורך כך בערד זייף אלפי מטבעות, אותם יבא מטורקיה, כשהם חלקים וזהים בהרכבם למטבעות 5 ₪ מקוריים של בנק ישראל.

כאמור בית המשפט המחוזי בב"ש (כב' הש' י' פבלו אקסלרד) אישר היום את הסדר הפשרה וחייב את הנתבע לשלם לבנק סך של 90,000 ₪.

מפרקליטות מחוז דרום (אזרחי) נמסר, כי "הנתבע הודה היום בהפרת זכויות יוצרים של בנק ישראל ונטל אחריות על מעשי הזיוף שגרמו נזקים כבדים לבנק ישראל בעקבות זיוף מתוחכם ושיטתי של מאות אלפי מטבעות. הפרקליטות רואה חשיבות רבה בשימוש בכלים אזרחיים כמשלימים להליך הליבה הפלילי, לצורך הגנה על קשת האינטרסים בגין הפשעים שמבוצעים כלפי בנק ישראל והמדינה. רשויות אכיפת החוק יתמידו בשימוש בכלים אלה במקרים דומים בעתיד, בכדי לאכוף ולהרתיע גורמים מלפגוע בזכויות היוצרים של הבנק."

התביעה הוגשה באמצעות עוה"ד אנטוניוס מרשי וריקי חדד לנקרי מפרקליטות מחוז דרום (אזרחי), בליווי היחידה לאכיפה אזרחית, פרקליטות מחוז דרום (פלילי), משטרת ישראל ובנק ישראל.

עוד כתבות מעניינות

הורי בן 14 שהתחשמל למוות על גג בניין תובעים מיליונים

מנהל האתר

כתב אישום נגד שני נאשמים בגין אירוע ירי בטראבין

מנהל האתר

סוואר בחברה פרטית שנפגע מטאג תובע מעל למיליון ₪

מנהל האתר