Connect with us

משפט

משפטנים: הסגר יגרום לגל חדש של מתגרשים

משפטנים: הסגר יגרום לגל של מתגרשים. זה הזמן לאחדות והסכמות רחבות במשפחה – זה הזמן לאחדות והסכמות רחבות- גם במשפחה – עו"ד טל מירון, משרד מירון & סלמן עורכי דין

פורסם ב:

on

תקופת הבידוד הארוכה היא אתגר מורכב עבור כולנו ואולם יהיו מי שיראו בכך אתגר בר השגה ויהיו אחרים שעבורם התקופה הקרובה עלולה לגרור קבלת החלטות אשר תשפיע על עתידם. החוסר בשגרה מובנית ומשמעותית מייצר תסכולים רבים והשהייה הארוכה במסגרת תא המשפחה הגרעינית גוררת מתחים רבים. לעיתים המתח מתורגם לריבים בין הילדים ולעיתים אף גורם לריבים בין בני-זוג.

הבעיה אף חמורה שבעתיים, כאשר מדובר בבני-זוג אשר יחסיהם סבלו מבעיות עוד קודם לתקופת הבידוד. במקרה זה הבידוד יכול להיות בבחינת הקש ששובר את גב הגמל הזוגי.

ישנן עדויות רבות מכלל המדינות אשר חוות את הקורונה, כי אחד מתוצרי הלוואי הוא עלייה משמעותית במספר המתגרשים. בעיר שיאן (Xian) אשר במחוז שנקסי בסין, הוסר הסגר אשר הוטל בתחילת המשבר. הרשויות מדווחות, כי קיימת עלייה משמעותית בבקשות של זוגות נשואים להתגרש. אין ספק, כי שהייה ארוכה בין ארבע קירות מאתגרת גם זוגות עם זוגיות טובה. למען הצלת מערכת היחסים הזוגית, לכל אותם זוגות אשר לא סבלו מבעיות יוצאות דופן לפני הסגר, אני ממליצה בחום על טיפול זוגי גם בעת הבידוד באמצעים הטכנולוגיים הקיימים היום.

זוגות אשר מוצאים עצמם בקושי משמעותי, אשר לא היה קיים קודם לסגר, בהחלט מומלץ להימנע מקבלת החלטות מרחיקות לכת ולקבל את העובדה, כי מדובר בקושי זמני וחולף על כל המשתמע מכך. המציאות מורכבת שבעתיים עבור זוגות שהחליטו ואף התחילו בתהליך של פרידה בסמוך לכניסה לבידוד ולא השלימו אותו וכעת נאלצים להמשיך להתגורר יחדיו בתא משפחתי אחד, זוגות אלו חשים מחנק גדול בשלב זה, דבר שמוביל פעמים רבות לצעדים קיצוניים.

למען התא המשפחתי ורווחתם הנפשית של בני הזוג האלה בפרט ושיפור האווירה המשפחתית בביתם, מומלץ לקיים תהליך של גישור זוגי לקראת פרידה ולנצל את התקופה האינטנסיבית הזו למטרה זו. במסגרת זו, ניתן לבצע תהליך בו ידונו כל פרטי הפרידה החל מחלוקת רכוש, דרך הסדרי השהות, תשלומי המזונות ועוד.

התהליך מתבצע באמצעים הטכנולוגיים הקיימים כיום, בדמות אפליקציות בסגנון זום, סקייפ ועוד, כאשר מטרת העל במקרה זה לתת לבני הזוג סיום מכבד ומכובד למערכת היחסים הזוגית בהסכם כולל ומותאם למידותיהם הייחודיות ויוכל להכנס לתוקף ולהיות מיושם מיד בסוף תקופת ההסגר.

הגעה לסיכומים זוגיים שקולה לאסטרטגיית היציאה מהסגר הלאומית. מניסיוני, זוגיות אשר קרסה המלווה בשהייה ממושכת בתוך סוג של כלא היא נטל עצום לנפשות של שני בני הזוג. ברגע שמסוכם ביניהם כיצד מתקדמים מפה הלאה לאחר הסגר, במיוחד אם תהליך זה נעשה ברוח טובה, גם השהייה בסגר נהפכת לנסבלת.

האור בקצה המנהרה מקל על השהייה במנהרה עצמה. שוב, אני מדגישה כי אני לא בעד לקיים תהליך זה עבור זוגות שלא שקלו פרידה לפני תחילת הסגר. אך למי שכן שקל, הסיכומים הללו, הגם שלא ניתן ליישמם מיד, יהוו בסיס לשיפור האווירה המשפחתית

כל הזכויות שמורות ל-פופ3